Меркель обещает 50—100 тыс. Каждому

№05(939) 31 января - 6 февраля 2020 г. 29 Января 2020 4

Искать достойной жизни в волнах трудовой миграции или достойно зарабатывать, будучи эксклюзивным мастером в украинском райцентре? Ищем ответы в материалах СМИ Тернопольской и Сумской обл.

География заробитчанства расширяется

«У цьому році на світовому ринку праці грядуть зміни, що, за прогнозами експертів, спровокують ще більший відтік українців на роботу за кордон, — пишет «Нова Тернопільська газета». — Якщо раніше українці виїжджали переважно до Польщі, Угорщини, Італії, Чехії, то тепер заробітчанська географія розшириться ще на Німеччину, Францію, Бельгію, країни Скандинавії».

В своей публикации наши тернопольские коллеги делятся весьма актуальной для многих жителей Украины информацией: какие изменения, касающиеся трудовых мигрантов, вступают в силу в законодательствах западных стран в 2020-м. И как они отразятся на украинских заробитчанах.

«З березня цього року в Німеччині набирає чинності новий міграційний закон, який полегшить працевлаштування для громадян країн, що не входять до ЄС. Коли відкриється для працевлаштування ринок Німеччини, очевидно, в Україні почнеться нова хвиля трудової міграції. Адже у Німеччині зарплати вдвічі-втричі вищі, ніж у сусідній Польщі і становлять в еквіваленті 50—100 тис. грн. За даними статистики, близько половини працюючих в Польщі українців готові переїхати до Німеччини.

Приїжджати на роботу в Німеччину недавно запросила в спеціальному відеозверненні німецький канцлер Ангела Меркель. За її словами, в країні назрів гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки. У Німеччині чекають як кваліфікованих спеціалістів з автоматизації, автомобільного інжинірингу, в авіаційно-космічній техніці, так і звичайних робітників: будівельників, електриків, операторів кранів, а також медсестер, доглядальниць, працівників складів, збирачів урожаю, далекобійників, пекарів. Великий попит і на майстрів вузького профілю: з нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Бракує також фахівців з прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, працівників транспорту.

За даними експертів, більшість німецьких роботодавців готові платити в перерахунку на наші гроші від 46 тис. до 90 тис. грн. на місяць. А близько 30% навіть більше — від 90 тис. до 135 тис. грн. (найбільше — у програмістів і медпрацівників).

Поляки, побоюючись втратити українську робочу силу, вже анонсували підвищення мінімальної зарплати, яке позначиться і на заробітках українців. З цього року «мінімалка» складає 2600 злотих (близько 16 тис. грн.), на 350 злотих (2 тис. грн.) більше, ніж до того. Правда, до вирахування податків. Відповідно зросте і плата за годину роботи, що в 2020 р. складатиме мінімум 17 злотих на годину (106 грн.), нині платять від 12 злотих на годину (75 грн.). А до кінця цього року польський уряд обіцяє підвищити мінімальну ставку до 3 тис. злотих на місяць (близько 19 тис. грн.).

Українці найчастіше працюють у Польщі на збиранні врожаю, на будівництвах і прислугою з середньою зарплатою 18—30 тис. грн. Щоб утримати працівників і зацікавити нових, поляки також з цього року обіцяють бонуси. Це, наприклад, безкоштовне житло, їжа та курси польської мови.

Закликає іноземних робітників і Канада. Цього року канадський уряд вирішив збільшити міграційні квоти. Якщо нині до заокеанської країни приїжджають близько 300 тис. емігрантів, то в наступні два роки там чекають не менше мільйона осіб. Зарплати коливаються від 2 тис. канадських доларів (35 тис. грн.) до 10 тис. (180 тис. грн.) і більше. Скажімо, електрикам, водопровідникам платять близько 3—3,5 тис. канадських доларів (приблизно 55—60 тис. грн.). У поліцейських — близько 5 тис. (приблизно 90 тис. грн.). Дуже цінуються медпрацівники. Сімейний лікар отримує приблизно 14 тис. канадських доларів на місяць (250 тис. грн.), хірург — 17 тис. (300 тис. грн.), а медсестра — 7 тис. (125 тис.). Проте українські дипломи в Канаді не визнають, потрібно підтверджувати кваліфікацію. Навчання платне для всіх і дуже дороге. Зрозуміло, що потрібно досконало володіти англійською (вимагають міжнародний сертифікат IELTS на знання мови з оцінкою не нижче 6,5) і ще бажано другою державною — французькою.

У США також вступають в силу зміни в імміграційній системі, які в минулому році прийняла адміністрація президента Трампа. Назвати їх позитивними для мігрантів навряд чи можна, адже політика Трампа спрямована на скорочення, а не на збільшення міграції. По-перше, будуть збільшені збори за заяви. Так, заява про натуралізацію буде коштувати не 640, а 1170 доларів. Клопотання про отримання дозволу на працевлаштування, так звана форма I-765, подорожчає на 20% до 490 доларів, а заява про скасування умов постійного проживання, отриманих в результаті шлюбу (форма I-751), буде коштувати 760 доларів. Претендентів на отримання громадянства чекає більш складний тест з англійської мови та історії США.

Але буде й полегшення — паперові заяви замінять онлайн-заявками. Нові цифрові форми додадуть в серію онлайн-інструментів самодопомоги, які дозволять іммігрантам стежити за ходом їх справ і прискорять процес».

Олимпийский чемпион по... ремням для биатлона

Второй выбранный нами сюжет — от телеканала UA:Суми. В нем речь о том, что достойно зарабатывать можно и в нашей стране, причем не обязательно в мегаполисах, но и в небольшом райцентре, вроде города Ромны. Правда, для этого нужно быть эксклюзивным мастером своего дела, коих в мире можно пересчитать по пальцам.

Два-три биатлонных ремня от Юрия Татаринова в каждой гонке заезжают «в призы»

«Юрій Татарінов — роменський майстер. Він виготовляє спеціальні ремені для змагань з біатлону. Серед його клієнтів — чемпіони світу та цілі національні збірні», — сообщает, представляя героя своего сюжета, журналист телеканала Наталия Гордус.

«Свої перші вироби Юрій пошив, коли навчався у районній спортивній школі. Тоді ремені виготовляв для себе та друзів. Спочатку перероблював звичайні на більш зручні.

Спортивний ремінь повинен тримати форму та мати тверду основу — тоді він легко та швидко вдягається, каже колишній спортсмен. У своїй власній майстерні Юрій показує готові ремені сучасного зразка. Там же в нього зберігаються заготівки та обладнання.

Зараз партію ременів чоловік може виготовити за добу: на пластикову тверду основу нашиває м'який матеріал, спеціальну тканину, кріпить металеві деталі.

За 15 років майстер створив більше тисячі ременів. Каже — такий виріб має служити мінімум два спортивних сезони. У світі, говорить Юрій Татарінов, подібні шиють крім нього ще два майстри.

«Якщо брати світовий рівень, то це німець, норвежець і я. Зараз на кожній гонці один-два моїх ременя заїжджають у призи».

У Юрія Татарінова купують ремені олімпійські чемпіони — француз Мартен Фуркад і норвежець Тар'єй Бьо, італійський біатлоніст Лукас Хофер, інші. Серед українців у числі клієнтів роменського майстра Віта та Валя Семеренки, Олена Підгрушна, Дмитро Підручний...

«Фактично вся національна команда України укомплектована його ременями, — каже тренер нашої збірної з біатлону Олександр Біланенко. — Вони дуже зручні, м'які, цупкі, особливо це стосується кріплень. А коштує один такий ремінь не менше 200—250 євро».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Мы хотим, чтобы Украина оставалась...

Берлин серьезно относится к тревоге Киева по вопросу будущего транзита природного...

Озвучены темы встречи Меркель и Зеленского

Канцлер ФРГ Ангела Меркель и президент Украины Владимир Зеленский встретятся вечером...

Встреча Зеленского, Макрона и Меркель пройдет сегодня...

Трехсторонние переговоры Владимира Зеленского, Эммануэля Макрона и Ангелы Меркель...

Стало известно имя вероятного канцлера ФРГ

Армин Лашет стал председателем правящей партии Христианско-демократического союза...

Зеленский обсудил с Меркель Донбасс

Президент Украины Владимир Зеленский обсудил с канцлером ФРГ Ангелой Меркель...

Меркель назвала пандемию COVID-19 историческим кризисом

Канцлер Германии Ангела Меркель в четверг назвала пандемию коронавируса COVID-19...

Большие надежды

23 августа 2021 года на киевском саммите официально начнётся деятельность Крымской...

Українство й український націоналізм. Думки старого...

Мені вже багато років, але я намагаюся перебувати в течії подій. Уважно читаю...

Колониальная аналитика

В отношениях Украины с НАТО как военно-политическим блоком и США как лидером Альянса и...

Национально-патриотическое воспитание от Кабмина

Вследствие реализации социальной госпрограммы национально-патриотического...

Фоновая напряженность

Офис президента постепенно дрейфует в сторону большего сближения с ПЦУ – но...

Пенсионное обеспечение в смартфоне

Коллективный Запад пускает украинские пенсионные накопления на укрепление своих...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка