Вперше Міндовкілля та рада церков обєднали зусилля для захисту довкілля

14 Апреля 2021

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся з представниками церков і релігійних організацій, аби поєднати зусилля для підвищення екологічної свідомості людей.

«Головним рушієм змін у суспільстві залишається свідомість українців. Історично, значною мірою вплив на духовно-моральне виховання українців здійснювали саме церкви та релігійні організації. Тому Міндовкілля розпочинає діалог з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Духовне слово, це найкраще, що може вплинути на людей, сформувати моральні цінності українців, розповісти про важливість сталого споживання, відмову від пластикових виробів на Великодні свята та турботу про ближніх. Ми покладаємося на вашу підтримку у екологічному вихованні населення», - зазначив Роман Абрамовський.

Роман Абрамовський озвучив напрямки, у яких Міністерство та Рада Церков могли б об’єднати зусилля шляхом проведення просвітницьких заходів. Серед них:

●    відмова від пластикових квітів у поминальні дні, адже вони не підлягають переробці, а їх спалення забруднює повітря;
●    альтернатива використанню пластикових пакетів - багаторазові торбинки, що зменшить засмічення довкілля та водойм;
●    спалення сухого листя та трави, яке призводить до пожеж в екосистемах.

Під час спілкування з Романом Абрамовським представники церков та релігійних об’єднань наголошували на важливості «зеленого богослов’я». Адже, релігія та довкілля єдині.

Усі церковні дати пов’язані з екологічними посланнями. Наприклад, «зелені свята» пропагують відновлення природи, а піст – час відмовитися від шкідливих звичок та зробити корисну справу для планети та ближніх.

Щороку 1 вересня у церквах проводиться День молитви за довкілля, як день відповідальності за створений Богом світ.

У церквах і релігійних організаціях проводять конкурси, еко-толоки та приділяють багато уваги екологічній освіті. Адже, якщо ми хочемо, аби світ навколо нас був чистим, ми маємо дбати про нього.

Протоієрей Олекса Петрів Української Греко-Католицької Церкви зауважив: «Церкви і релігійні організації вже багато років приділяють увагу проблемам захисту довкілля, як шляхом просвітницьких ініціатив, так і через практичні акції з очищення довкілля».

Він підкреслив, що Рада Церков підтримує прагнення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України налагодити системну взаємодію з релігійною громадськістю, що зробить спільні зусилля більш ефективними.

На важливості духовно-морального виховання наголосив Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко: «Чим нижча мораль у суспільстві, тим воно є бруднішим і засміченим».

«Вже скоро віряни східного обряду святкуватимуть Великдень. У ці дні проблеми масового використання пластику та спалювання сміття і сухої рослинності ще більше загострюються. Адже біля цвинтарів завжди спалюють сухе листя та старі вінки. Усе це отруює нас великою кількістю канцерогенів. Тому перед початком Великодніх свят, прошу представників церков та релігійних організацій, як духовних наставників, розповідати вірянам про шкоду від таких дій для них самих, їх близьких та довкілля. Ми маємо змінити культуру проведення поминальних днів. Адже придбання пластикових квітів, це лише прояв недбалого ставлення до довкілля як дару Творця», - акцентував Роман Абрамовський.

У зустрічі взяли участь Михайло Паночко – старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської, Станіслав Носов – президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня, Маркос Оганесян – єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, Муфтій України шейх Ахмед Тамім Духовного управління мусульман України, головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх – Об'єднання іудейських релігійних організацій України, президент Українського біблійного товариства, комендант Григорій Іванович, Олекса Петрів – протоієрей Української Греко-Католицької Церкви, Георгій Коваленко – протоієрей Православної Церкви України, протоієрей Миколай Данилевич Української Православної Церкви, пастор Ігор Бандура Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів, пастор-декан Святослав Фехтел Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, пастор Ігор Лук'янов Української Християнської Євангельської Церкви, секретар Української Лютеранської Церкви Ігор Рудзік, пан Олександр Бакотей – секретар Комісії у справах екології та мігрантів при Конференції Єпископів Римсько-католицької Церкви в Україні, Шейх Рустам Гафурі – заступник муфтія Духовного управління мусульман України, Геннадій Білорицький – помічник головного рабина м. Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України, Олександр Заєць – голова Правління Інституту релігійної свободи, пан Володимир Шеремета – керівник Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Міндовкілля запускає процес визначення зон,...

Мін’юст зареєстрував наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів...

Міндовкілля підготувало рекомендації для...

Міндовкілля підготувало рекомендації для водокористувачів із визначення норм скидів...

Міндовкілля розпочинає реформу водного сектора...

Український водний сектор створили ще за радянських часів. Тоді не йшлося про...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка