У рамках ГУАМ створять Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій

21 Апреля 2021

Найближчим часом у рамках ГУАМ створять Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ, що стане складником майбутньої Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери».

Про це 20 квітня під час четвертого засідання Робочої підгрупи з питань науки та інновацій Організації за демократію та економічний розвиток Грузії, України, Азербайджану та Молдови (ГУАМ) заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, який узяв участь у заході в режимі відеоконференції.

Як повідомляє пресслужба Мінстратегпрому, одним із питань, які було обговорено на засіданні підгрупи, стала співпраця країн-членів ГУАМ у сфері космічних технологій.

Олег Уруський поінформував учасників заходу, що на початку цього року Уряд України прийняв Концепцію Космічної програми на 2021-2025 роки, а нині Мінстратегпром спільно з ДКАУ ведуть роботу з підготовки самої Космічної програми.

«Основними напрямами розвитку космічної галузі для України на наступні 5 років мають стати дистанційне зондування Землі, виробництво ракетно-космічної техніки та забезпечення незалежного доступу України в космос завдяки створенню власної ракети-носія та здійсненню її пуску, а також фундаментальні й прикладні космічні дослідження», – зазначив Олег Уруський.

Стосовно діяльності Робочої підгрупи з питань науки та інновацій ГУАМ Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що рішення про доцільність її постійного складу було прийнято ще кілька років тому. Водночас Олег Уруський висловив сподівання, що організаційний процес не закінчиться формуванням робочих груп, а зрештою увінчається створенням Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери».

«Перший камінь у фундамент цієї корпорації закладемо вже найближчим часом, створивши Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ. При цьому долучимо до процесу і нових партнерів. Як відомо, ізраїльський уряд висловив бажання стати партнером ГУАМ, передовсім для співпраці у сфері науки та інновацій», – сказав глава Мінстратегпрому.

За словами Олега Уруського, задля ефективного використання наукового потенціалу, розвитку і поглиблення співпраці у науковій та інноваційній сферах державам-членам ГУАМ необхідно створити нормативно-правову й інформаційну базу спільної наукової та інноваційної діяльності, а починати слід з узгодження переліку перспективних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, у межах яких сформувати реєстр наукових досліджень, що плануються до проведення в державах-членах ГУАМ.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив на важливості космічної галузі у сфері національних економік сучасних країн та неабиякій ролі в довгостроковому економічному розвитку держав.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський зустрівся з...

2 червня Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей...

Мінстратегпром підписав Меморандум про співпрацю з...

28 квітня Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей...

Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський провів...

11 березня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей...

Уруский сообщил о еще одном заказе у ГП «Антонов»

В 2021 году у ГП «Антонов» будет заказано 4 самолета Ан-74.

Олег Уруський: «Готується нове замовлення на чотири...

В інтерв’ю радіо «Армія FM» Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з...

Олег Уруський провів в ОАЕ переговори про залучення...

22 лютого, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка