ЄС збільшив бюджет на гуманітарну допомогу: частину коштів спрямують Україні та Кавказу

01 Февраля 2021

 

Єврокомісія ухвалила гуманітарний бюджет на 2021 рік у розмірі 1.4 млрд євро для реагування на гуманітарні потреби, що поглиблюються внаслідок пандемії коронавірусу та глобального потепління. Бюджет передбачає виділення допомоги для подолання криз в Україні, на Кавказі та Західних Балканах у розмірі 28 млн євро.

Загалом бюджет було збільшено на 60% порівняно з попереднім роком,  коли його загальна сума складала 900 млн євро. Кошти будуть розподілені таким чином:

  • 505 млн євро будуть виділені для реагування на тривалі кризи в Африці, кризи, пов'язані з доступом до їжі та харчування, а також кризи, спричинені конфліктами.
  • 385 млн євро будуть виділені регіону Близького Сходу та Туреччині для задоволення потреб тих, хто постраждав від кризи в Сирії та надзвичайно складної ситуації в Ємені.
  • 180 млн євро будуть виділені в якості гуманітарної допомоги для допомоги найбільш вразливим верствам населення в країнах Азії та Південної Америки.
  • 28 млн євро будуть виділені для фінансування проектів для вирішення кризових ситуацій в Україні, державах Західних Балкан та на Кавказі.
  • 302 млн євро будуть виділені на гуманітарні авіаційні послуги ЄС та непередбачені гуманітарні кризи чи раптові загострення вже наявних криз.

Оскільки глобальне потепління збільшує вразливість спільнот до гуманітарних криз, фінансування  має на меті посприяти кращій підготовці до різних природних катаклізмів, таких як повені, лісові пожежі, землетруси та циклони серед вразливих верств населення у державах, де часто стаються стихійні лиха.

«Гуманітарна допомога спрямована на порятунок життів. Прірва між фінансовими ресурсами, що надають донори, та стрімким зростанням гуманітарних потреб у 2021 досі зростає», сказав Янез Ленарчич, Єврокомісар з питань кризового менеджменту.  «Ми потребуємо залучення ще більшої кількості міжнародних партнерів, аби не лишити нікого осторонь та заповнити цю прогалину. Ми маємо пам'ятати, що глобальні проблеми, такі як пандемія коронавірусу, можна подолати лише спільно».

Європейський союз надає гуманітарну допомогу більше ніж 110 державам з 1992 року. Гуманітарні програми щорічно охоплюють мільйони людей. ЄС забезпечує виділення допомоги завдяки співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями, зокрема установами ООН, неурядовими організаціями та мережею Червоного Хреста.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Гамлетовские шпионские страсти в Евросоюзе

31 мая 2021 года в режиме видеоконференци побеседовали президент Франции Макрон и...

Страны ЕС официально договорились о введении...

Страны Европейского Союза 14 апреля официально договорились о...

Украина хочет стать членом ЕС в течение 5-10 лет, -...

Украина хочет вступить в Европейский союз в течение ближайших 5-10 лет. Но для этого...

Зеленский заявил о создании проукраинской коалиции...

Президент Владимир Зеленский заявил о создании коалиции стран-участниц Евросоюза для...

ЕС закупит еще 300 млн доз вакцины от COVID-19

Европейская комиссия обновила контракт с компаниями Pfizer/BioNTech для закупки...

Совет ЕС утвердил временное применение соглашения с...

Совет ЕС принял решение о подписании соглашения об отношениях Евросоюза с...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка