Держекоінспекція обстежує транскордонні річки: що виявили

23 Апреля 2021

 

В ході обстеження територій басейну прикордонних річок Тиса, Уж, Латориця та їх приток Держекоінспекцією було виявлено 42 несанкціоновані сміттєзвалища. Наразі 31 з них вже ліквідовано органами місцевого самоврядування.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований - йдеться на офіційному сайті відомства.

«Держекоінспекція також провела 11 позапланових перевірок виконання приписів, виданих за фактами виявлених порушень. За несвоєчасне їх виконання на відповідальних осіб були накладені штрафні санкції», - розповів Андрій Мальований.

Крім того, за дорученням голови ДЕІ тероргани інспекції здійснюють контроль за наявністю схем санітарного очищення населених пунктів Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Такі схеми передбачають порядок збору, вивезення, утилізації, захоронення тощо різних видів відходів.

«Зокрема, торік було встановлено, що схеми санітарного очищення населених пунктів відсутні на Львівщині та у місті Львів. Результатом цього є значне засмічення відходами природного середовища, зокрема річок. Тож Держекоінспекція звернулась до суду з позовом до Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації з вимогою усунути виявлені порушення», - зазначив Андрій Мальований.

Загалом проведення моніторингових заходів щодо дотримання законодавства в частині поводження з відходами здійснюються Держекоінспекцією для того, аби протидіяти засміченню водних об'єктів, які відіграють важливе міжнародне значення.

«Так, річка Тиса протікає через 5 країн, а її води використовуються для потреб мільйонів людей. Забезпечення гарного екологічного стану водойми - це запорука добробуту українців та жителів сусідніх держав», - підкреслив Андрій Мальований.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В главных реках Украины обнаружили следы...

В водных бассейнах Украины - Днепре, Днестре и Северском Донце - выявлено наличие в воде...

Пограничники спасли украинца, который прыгнул с моста...

В Закарпатской области пограничники спасли 28-летнего украинца, который прыгнул с...

В Черниговской области автомобиль с водителем съехал...

С понтонного моста в реку Снов упал автомобиль ВАЗ-2121, за рулем которого находился...

Грузовик с туристами из Беларуси упал в реку на...

Три человека погибли, десять госпитализированы

Харьковчанин прыгнул в наполовину замерзшую реку,...

Это второй случай за неделю, когда на реке тонет собака

На Николаевщине утонул мужчина, пытаясь переплыть...

Сегодня утром у села Юрьевка Снигиревского района нашли тело 57-летнего мужчины,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка