Заява речника щодо призначення вищого керівництва ОБСЄ на новий термін

18 Июля 2020

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), найбільша у світі регіональна безпекова організація, є основою багатостороннього порядку, заснованого на правилах, та європейської архітектури безпеки. Ефективна діяльність ОБСЄ відіграє визначальну роль у перетворенні нашого європейського континенту на опору для миру, процвітання та справедливості для решти світу.

Європейський Союз дякує албанському головуванню ОБСЄ за його зусилля задля призначення на новий термін Генерального секретаря ОБСЄ та керівників трьох автономних інституцій: Представника з питань свободи ЗМІ, Директора Бюро демократичних інститутів та прав людини та Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин. Широкі та гнучкі повноваження Генерального секретаря ОБСЄ та трьох автономних інституцій відіграють вирішальну роль у наданні допомоги країнам-учасницям ОБСЄ у виконанні ними своїх зобов'язань у рамках ОБСЄ.

Попри те, що переважна більшість країн-учасниць ОБСЄ підтримали пропозицію чинного головування, консенсусу щодо цих призначень на новий термін досягнути не вдалося. Рішення невеликої частини країн-учасниць виступити проти цієї пропозиції підриває ефективність Організації та послаблює необхідний багатосторонній підхід до безпеки в Європі, що його втілює ОБСЄ. Повністю функціональне, належне та стабільне лідерство є ще важливішим з огляду на численні виклики, що існують на нашому континенті. Пандемія коронавірусу зробила їх вирішення ще більш нагальним.

Цього року ми відзначаємо 45-ту річницю Гельсінського заключного акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі та 30-ту річницю Паризької хартії для нової Європи. Відповідальність за збереження інституцій та їх широких повноважень лежить на всіх країнах-учасницях. Саме тому важливо, аби консенсус щодо призначення керівництва ОБСЄ був знайдений невідкладно. Європейський Союз продовжить підтримувати ОБСЄ у її вкрай важливій роботі.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка