Україна може щорічно переробляти відходи агросектору у 8 млрд кубометрів біогазу

29 Июля 2020

Україна може щороку переробляти відходи агросектору у близько 8 млрд кубометрів біогазу.

За словами заступника голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрія Шафаренко, відходи агросектору та енергетичні культури здатні замінити 10-20 млрд кубометрів природного газу, що використовується для опалення та охолодження.

"Користь біометану полягає в тому, що його можна постачати в газотранспортну систему і навіть експортувати в інші країни, - наголосив він. - Завдяки близько 37% відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд кубометрів газу щорічно, а також можна вирощувати енергокультури на 4 млн га малородючих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд кубометрів газу на рік».

Деякі міста України уже переходять на альтернативне опалення і стають менш енергозалежними, зазначають у агентстві.

"У Кам'янець-Подільському працює третя у Європі та п'ята у світі ТЕС з модулем ORC, - розповіли у Держенергоефективності. - Її загальна потужність - 45 МВт, але з них 15 МВт - це потужності на біомасі, як результат станція забезпечує теплом і гарячою водою близько 22 тис. мешканців міста".

Сьогодні в Україні енергокультурами засаджено майже 4 000 га деградованих земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка