В Україні створять оперу на основі архаїчного співу

22 Июля 2020

Українські митці створять Молоду оперу «Ukraine – Terra Incognita», яка в унікальний спосіб поєднає давні пісні, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та інноваційні костюми. Ритуальні, рекрутські, козацькі, чумацькі, колискові, любовні пісні, що сягають  корінням сотень років, проростуть у вишуканій незвичній формі сучасної опери. Оперу присвятили співаку і воїну Василю Сліпаку.

Проект опери виношувався роками. Від ідеї вивести традиційну українську пісню, особливо багатоголосся, на світову оперну сцену. Через переосмислення пластів давніх пісень. До віднайдення способів поєднання їх з сучасним мистецтвом. Цього року, завдяки сотням українців, проект зібрав стартову суму на Спільнокошті, отримав сприяння Міжнародного фонду «Відродження» і нарешті втілиться за підтримки Українського Культурного Фонду.  

«Ukraine – Terra Incognita» – розповідь про воїна, що здатен втримати в собі Залізне Серце та захистити Дім, Рід, Любов. Це простий сюжет, але не вистачить й сотні опер, щоб вичерпати його. Ця земля, Terra Incognita, подарувала нам Степ, де кожне покоління могло себе випробувати,  віднайти  і дати шанс наступним...

Авторкою ідеї є режисерка та співачка Уляна Горбачевська. Музика опери є результатом багаторічного вивчення архаїчного співу та академічних досліджень композиторки Марії Олійник.

У складі співочого ансамблю поряд із Уляною Горбачевською співтворять молоді актори-співаки Марко Свіжінський, Денис Іванів, Софія Лешишак, Андріана-Ярослава Саєнко, Катерина Смірнова, Ольга Баландюх, Сергій Бадюк та вже знані Микола Береза (режисер театру ім. Леся Курбаса, виконавець головної ролі у фільмі «Червоний»)  і Ярослав Федорчук (актор у фільмах «Брама», «Наші Котики»).

В оперу залучений Ukrainian Festival Orchestra. Диригуватиме Тарас Вергун. Імпровізуватимуть барабанщик та перкусіоніст Ігор Гнидин і саксофоніст Михайло Балог.

Відео-арт творить VJ group CUBE разом зі сценографом та художником проекту Володимиром Олещуком. Костюми розробляє відома дизайнерка Марта Ваххольц.

Менеджерська команда проекту сформувалась завдяки співпраці молодіжної організації YMCA Lviv (керівниця проекту Олександра Сорокопуд, піар-менеджер, доброволець Юрко Вовкогон) із «Фундацією Василя Сліпака» (керівник Орест Сліпак) та ГО «Кримський Дім» (керівник Алім Алієв).

Через карантин команда проекту була змушена відмовитись від участі іноземних митців, перейти в експрес-режим творення та переформатувати прем'єри в залах на відеозапис постановки опери. Але, незважаючи на всі перешкоди, молода опера вже набуває обрисів: співочі репетиційні сесії відбуваються в Карпатах, тандем Уляни Горбачевської та Марії Олійник працює над партитурою, творяться відео-арт, костюми та декорації...

Вже зовсім скоро можна буде подивитися постановку першої частини опери – «Міф Роду», відео з якої планується оприлюднити на День Незалежності 24 серпня 2020 р. Відеопрезентація повної постановки Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita» запланована на День захисника України 14 жовтня 2020 р.

Цього року проект розпочнеться з відеопрем'єри, а наступними роками Молода опера «Ukraine – Terra Incognita» планує презентувати українське мистецтво у найпрестижніших залах світу. Зокрема, для команди проекту важливою є постановка опери в Парижі, де співав Василь Сліпак.

Новости шоу-бизнеса: Настя Каменских продемонстрировала точеную фигуру в облегающем платье

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Київський молодіжний центр запускає онлайн курс із...

Із 28 травня до 7 червня Київський молодіжний центр і Центр Розвитку Пам’яті...

У рамках проєкту «Леся Українка: 150 імен» відбудеться...

Прем'єра опери «LE» відбудеться у рамках масштабного мистецького проєкту...

Українські митці присвятили оперу співаку та воїну...

«Опера-міф «Ukraine – Terra Incognita» присвячена українському співаку і воїну,...

Украинка станет первой женщиной-дирижером...

В следующем году на всемирно известном Байройтском фестивале впервые за 145 лет его...

Балет «Юлий Цезарь»: жребий брошен

Новый балет показателен по количеству сценических поцелуев

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка