Поки серця живі – пам’ятаймо!

08 Мая 2020 5

Точиться чимало суперечок: чи була війна проти фашизму 1941–1945 років Великою?

Дехто вважає, що вона була великою лише за масштабами людських жертв, що їх поніс радянський народ (в тому числі й українці). Тому вони не вважають цю війну Великою і Вітчизняною, говорять про те, що вона була не перемогою, а поразкою.

Але на такі висловлювання я хочу задати таким людям, в тому числі деяким політикам – як вітчизняним, так і закордонним, кілька запитань.

  1. Якби не ця Велика Перемога всіх народів, які входили до складу Радянського Союзу, чи з’явилася б та цивілізація, яку світ створив після Другої світової війни?
  2. Чи жила б сьогодні процвітаюча Європа, з її демократичним соціалізмом, США – з їхньою демократією, яку вони нав’язують усьому світові, в т.ч. і силовими методами за принципом: не хочете – примусимо? (Згадаймо Афганістан, Ірак, Лівію, нашу рідну Україну, кольорові революції в Африці і т.д.).
  3. Існував би сьогоднішній Китай, який вийшов на передові рубежі розвитку й має 1,4 мільярда  населення?
  4. Була б сучасна Індія з населенням понад мільярд, яка наступає на п’яти  найбільш економічно розвиненим державам?
  5. З’явився б новий Ізраїль, який втілив у життя багатовікові мрії єврейського народу про власну незалежну процвітаючу країну?
  6. Існувало б те різномаїття країн і культур Близького Сходу, Південно – Східної Азії, Африки й Латинської Америки?
  7. Збереглися б слов’янскі народи (в т.ч. й українці), які були приречені на знищення і рабство?

Подібних запитань безліч.

Історія людства – це історія війн, в основі яких лежить егоїзм: побудувати своє благополуччя за рахунок інших.

Ідея світового панування, намагання зробити рабами інші народи існувала завжди. Згадаємо Олександра Македонського, Чингізхана, Наполеона і т.д. Гітлер мав на меті розширення «життєвого простору» для свого народу – «вищої раси»: на планеті повинна була зберегтися лише одна пануюча нація та невелика кількість її рабів.

Велика Вітчизняна війна була не тільки Вітчизняною, тобто спасінням  народів СРСР від фашистського рабства і знищення. Це була війна двох цивілізацій: радянської, яка виникла внаслідок революції 1917 р. і базувалася й на збереженні свободи всіх народів Радянського Союзу, і нацистською.

Що таке нацизм та його людиноненависницька ідеологія, відомо всім.

А для тих, хто не розуміє цього, пропоную ознайомитися з книгою Адольфа Гітлера «Майн Кампф» («Моя боротьба»), а особливо тим, хто береться писати про війну. Ця книга – це програмний документ нацистської партії, створеною Гітлером.

Основні положення цієї програми:

  • захоплення Німеччиною життєвого простору у всьому світі;
  • слов’янські народи не повинні володіти родючими землями та іншими природними багатствами;
  • єдиним господарем на планеті –  з її землями та надрами – повинні бути народи «вищої раси» – німці.

До речі, назва «арійська нація» вкрадена у наших предків , які справді були арійцями, першими орачами-землеробами, які почали обробляти необмежені чорноземи на території сучасної України.

Радянська цивілізація до певної міри втілювала в життя мрії багатьох поколінь людей різних релігійних і філософських поглядів про створення суспільства всезагального благополуччя, в якому не було б експлуатації людини людиною та насильства. Щоб людина була вільною у виборі своєї діяльності, щоб у суспільстві панувала рівність та справедливість, любов людей одне до одного, братерство.

Тому війна з німецьким фашизмом для кожного була війною не на життя, а на смерть. Люди йшли на самопожертву, ціною власного життя рятували народи великої країни від знищення. Альтернативи в цій смертельній боротьбі не було.

Жертви були колосальні як на фронті так і серед мирного населення. Цього ніхто не заперечує. Але хіба можна було запропонувати щось інше? Не воювати з фашизмом взагалі? Віддати країну та її народ на знищення?

Зараз легко судити, хто правий і хто винен, але щоб зрозуміти мотиви поведінки в тих обставинах, починаючи від керівництва країною і закінчуючи простим солдатом, треба опинитися на їхньому місці та в тому часі.

Напавши на Радянський Союз, агресор не питав, чи хочемо ми війни, тому вибір був один – або перемога або загибель. Наші батьки і діди обрали перше – воювати і перемогти. І перемогли!

Перемогли тих, хто знищив кращі армії Європи. Перемогли ціною мільйонів життів, мільйонів покалічених доль.

Велика Перемога була тяжкою, ціна її величезна, і немає такої міри, якою її можна було б зміряти. У відомого Роберта Рождественського є такі рядки:

Мечту пронесите
через года
и жизнью
наполните!..
Но о тех,
кто уже не придет
никогда, –
заклинаю, –
помните!

Памятаймо…

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка